راهنمای جامع ویزای توریستی کانادا در ایران: و شرایط اخذ ویزا در ایران

اخذ ویزای توریستی کانادا

راهنمای کامل ویزای توریستی کانادا در ایران

 

ویزای توریستی کانادا چیست؟

 

ویزای توریستی کانادا با اهداف مختلف مانند بازدید بستگان و دوستان، شرکت در یک رویداد مانند سمینار، کنفرانس یا نمایشگاه، دیدار از جاذبه های گردشگری کانادا و بررسی موقعیت های سرمایه گذاری صادر می شود.

ویزای ویزیتور کانادا همچنین این فرصت را به وجود می آورد که شخص بتواند در دوره های آموزشی مرتبط با کسب و کار خود به شرط اینکه طول آن کمتر از شش ماه باشد، شرکت کند. با کارفرما بصورت حضوری ملاقات داشته باشد تا با شرح توانایی ها، دانش، مهارت و تخصص خود فرصت دریافت پیشنهاد شغلی برایش فراهم شود یا شرایط یک کسب وکار رو به منظور سرمایه گذاری یا خرید بررسی کند، در دوره های زبان شرکت کند و البته بسیاری از فرصت های مناسب دیگر که با چند بار ورود و خروج به خاک کانادا با این ویزا برای فرد فراهم می شود.

اخذ ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا

مدت زمان حضور در خاک کانادا با ویزای توریستی کانادا:

چنانچه در هنگام ورود به خاک کانادا، افسر خدمات مرزی کانادا در پاسپورت شما تاریخ خروج را مشخص نکند، شما تا شش ماه می توانید در خاک کانادا بمانید در غیر اینصورت قبل از تاریخ مشخص شده باید خاک کانادا را ترک کنید یا برای تمدید ویزا اقدام کنید.

با تمدید ویزای توریستی کانادا می توانید برای مدتی بیشتر از شش ماه در خاک کانادا بمانید مشروط بر یک ماه قبل از تاریخی که باید از کانادا خارج شوید برای تمدید ویزای کانادا درخواست بدهید و افسر با تقاضای شما موافقت کند.

جهت نمایش کلیک کنید
میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا+ تمکن مالی کانادا 2023 توریستی

تاقبل از اینکه پاسخ درخواست تمدید ویزای توریستی به شما ابلاغ شود حضور شما در این کشور منعی ندارد.

بهتر است دو الی سه ماه قبل از اقامت موقت، نسبت به تمدید یا اکستند کردن ویزا اقدام کنید. البته تمدید ویزا توریستی نیاز به دلیل موجه برای متقاعد کردن افسر دارد.

مزایای ویزای توریستی کانادا:

 

امکان افتتاح حساب بانکی در کانادا: بعضی از بانک ها برای دارندگان ویزای ویزیتوری حساب بانکی باز می کنند که برای کسانی که تمایل دارند ویزا توریستی کانادا خود را تبدیل به تحصیلی کنند شرایط بسیار خوبی می باشد.

امکان گرفتن گواهی نامه رانندگی: دارندگان ویزای مولتی کانادا اجازه دریافت گواهی نامه رانندگی G2  یا حتی گواهی نامه G را دارند.

امکان ثبت نام فرزندان در مدارس و دریافت ویزای تحصیلی برای فرزندان زیر 18 سال: دانش آموزانی که دارای ویزا توریستی کانادا باشند می توانند از داخل خاک کانادا جهت گرفتن مجوز تحصیلی یا استادی پرمیت اقدام کنند.

امکان ثبت نام در دوره های آموزشی کمتر از شش ماه: گذراندن دوره های کوتاه مدت (کمتر از شش ماه) نیاز به گرفتن مجوز تحصیلی ندارد و می توانید در یکی از کالج های کانادا یک سرتیفیکت برای تقویت رزومه کاریتان دریافت کنید. یا ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی تغییر دهید.

اخذ ویزا در ایران

اخذ ویزا در ایران

اخذ ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه:

بستگان یا دوستان شما که در کانادا دارای اقامت دائم یا شهروندی کانادا می باشند، می توانند برای شما دعوت نامه ارسال کنند.

اما اگر کسی را در کانادا ندارید، یا با داشتن بستگان مقیم یا شهروند کانادا تمایل به گرفتن دعوتنامه از آن ها ندارید، شرکت سانا تجارت برای شما بر حسب تحصیلات، تخصص و دانشی که دارید، دعوتنامه بیزنسی از شرکت ها، کنفرانس ها برای شما دریافت میکند.

جهت نمایش کلیک کنید
ویزای کانادا بدون پیش پرداخت 100%درصد تضمینی در سانا تجارت

شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزا توریستی کانادا:

سابقه سفرهای خارجی یا تراول هیستوری قوی طی پنج سال گذشته، مخصوصا داشتن ویزا شینگن، کشورهای آمریکا، انگلستان، استرالیا، ژاپن، و چندین بار سفر به کشورهای آسیای شرقی، از دو جهت برای دریافت ویزا توریستی کانادا تاثیر دارد.

سابقه سفر شما بیانگر این است که شما توریست هستید و سر موقع به کشور محل زندگی تان بازگشته اید، البته مواردی هم بوده که با وجود داشتن چندین ویزا شینگن باز هم ریجکت شده اند، و کسانی که هیچ سابقه سفری نداشته اند با پاسپورت سفید ویزا شده اند. ما آماده ایم تا با کارشناسان حرفه ای خود برای شما پرونده بی نقص برای واجد شرایط بودن فراهم کنیم.

ویزای کانادا چقدر طول میکشه؟ باید بخوانید

هدف از سفر(Purpose Of The Visit ):

داشتن دعوتنامه اعم از بستگان یا دوستان یا دعوتنامه از شرکت کانادایی، بیانگر هدف شما از سفر می باشد، که در جلب نظر افسر موثر خواهد بود.

داشتن شغل:

داشتن شغل مناسب در کشور مبدا، اعم از اینکه کارمند باشید، یا کارفرما و و صاحب شخص حقوقی یا شرکت، یا صاحب واحد صنفی مجوز دار، نشان از وابستگی شغلی شما می باشد، و یکی از شرایط برای دریافت ویزا می باشد.

نداشتن ریجکتی قبلی:

در صورت داشتن ریجکتی قبلی، اقدام بعدی شما باید بسیار حساب شده و از طریق مشاورین خبره و با تجربه باشد. داشتن ریجکتی قبلی چه ریجکتی ویزای توریستی چه رد شدن درخواست ویزای تحصیلی چه مخالفت اداره مهاجرت یا صدور هرگونه ویزا، در پرونده بعدی شما موثر خواهد بود. البته این به معنای ریجکتی دوباره نمی باشد.

جهت نمایش کلیک کنید
اخذ ویزای کار کانادا تضمینی|مهاجرت تضمینی برای کانادا|در ساناتجارت

مهمترین دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا:

 

هدف از سفر: یکی از مدارک بسیار موثر در جلب نظر افسر، نامه هدف شما از سفر است که در بخش client information  پرونده قرار می گیرد. با داشتن دعوتنامه و نامه هدف از سفر به صورت حرفه ای شانس دریافت ویزا مولتی کانادا را افزایش دهید. شرکت سانا تجارت شما را برای داشتن یک دعوتنامه مناسب هدایت و همراهی میکند.

وابستگی شغلی:

مدارک و مستندات شغلی قوی بیانگر وابستگی شما به کشور مبدا می باشد و شانس ویزای توریستی کانادا شما را افزایش می دهد. پیشنهاد میکنیم کارمندان؛ حتما فیش حقوقی، گواهی اشتغال، نامه مرخصی، بیمه، قرارداد کار، بازنشستگان؛ فیش حقوقی، حکم بازنشستگی، بیمه و کارفرمایان؛ روزنامه رسمی، جواز کسب، اساسنامه شرکت، مدارک مالیاتی، لیست بیمه و هر چیزی که ثابت کند یک بیزینس فعال دارند را ارائه نمایند.

تمکن مالی: از مهمترین دلایل ریجکتی می توان به ارائه مدارک مالی ضعیف یا غیر قابل توجیه برای افسر اشاره کرد. تمکن نامه ای به زبان انگلیسی حاوی اطلاعاتی در باره موجودی حساب شما است که توسط بانک صادر می شود.

وابستگی خانوادگی:

یکی از رایج ترین و متعارف ترین دلایل در اغلب نامه های ریجکتی ویزای کانادا، وابستگی خانوادگی یا Family Ties به کشور مبدا می باشد.

اگر متاهل هستید و به تنهایی اقد

ام به اخذ ویزای کانادا میکنید، همسر و فرزندان یک وابستگی خانوادگی قوی برای شما به حساب می آید. اما اگر قصد دارید خانوادگی اقدام کنید باید در صورت امکان، مستنداتی مانند وابستگی شغلی همسر، تحصیل همسر، یا فرزندان مثلا گواهی اشتغال به تحصیل و نامه مرخصی مدرسه یا از دانشگاه را ارسال کنید ضمن اینکه به حضور پدر، مادر، خواهر و یا برادر در کشورمبدا اشاره کنید. و اگر مجرد هستید حتما از ما مشاوره بگیرید تا کمبود وابستگی خانوادگی شما را با تقویت نقاط دیگر پوشش دهیم.

جهت نمایش کلیک کنید
همه چیز درباره ویزا شینگن | ویزا شینگن چیه؟چندماهه صادر میشه؟

هزینه ویزای توریستی کانادا:

 

هزینه دولتی بررسی پرونده ویزای توریستی کانادا 100 دلار و هزینه بیومتریک یا انگشت نگاری 85 دلار می باشد. افرادی با سن کمتر از 14 و بالاتر از 79 سال نیاز به انجام انگشت نگاری ندارند و هزینه ویزای کانادا برای آنها 100 دلار می باشد. وهمچنین هزینه دولتی و اپلیکیشن فی برای کسانی که ریجکت شده اند در اقدام دوم  به دلیل عدم نیاز به انگشت نگار هزینه آنها نیز تنها صد دلار می باشد.

اپلیکیشن فی تنها از طریق کارت اعتباری( مسترکارت یا ویزا کارت) پرداخت می شود و تحت هیچ شرایطی قابل استرداد نیست.

هزینه سفر جهت انگشت نگاری: باتوجه به تعطیلی سفارت کانادا در ایران؛ بیومتریک باید در یکی از کشورهای اطراف مانند ترکیه، ارمنستان، امارات، گرجستان، آذربایجان، تاجیکستان و … با رزرو نوبت در سفارت انجام شود. بنابراین یکی از هزینه ها دریافت ویزای توریستی کانادا، بلیط هواپیما و هتل جهت اقامت در یک از کشورهای همسایه می باشد.

هزینه پیکاپ ویزا: چنانچه افسر با تقاضای ویزای توریستی کانادا شما موافقت کند می بایستی ظرف مدت یک ماه نسبت به ارائه پاسپورت به سفارت کانادا در آنکارا ترکیه جهت الصاق ویزا اقدام شود، یا از خدمات آژانس مسافرتی معتبر به نام پیکاپ ویزا بهره مند شوید.

اگر خوش شانس بوده اید و توانسته اید ویزای توریستی کانادا را دریافت کنید حتما قبل از سفر با مشاورین ما در خصوص فرم خوداظهاری گمرکی که باید در هواپیما تکمیل کنید و نیز اقلامی که ورود آنها به کانادا ممنوع یا محدود است مشورت کنید.

جهت نمایش کلیک کنید
مهاجرت به کانادا در کمترین زمان در بهترین شرکت مهاجرتی تهران

باید بدانید که هنوز کار ویزای توریستی کانادا شما تمام نشده چرا که افسر مرزبانی این اختیار را دارد که از ورود شما جلوگیری کند یا حتی ویزای شما را باطل کند.

حتما بلیط برگشت خود را علاوه بر مدارک لازم برای ویزا مثل پاسپورت و نامه موافقت سفارت با ویزای ویزیتوری کانادا ارائه کنید و آمادگی هایی نظیر تکمیل فرم خوداظهاری گمرکی و مصاحبه با افسر مرزبانی را داشته باشید.

کانادا یک کشور قانون محور است و ندانستن یک نکته به ظاهر ساده می تواند شما را دچار دردسری بزرگ کند و حتی باعث کنسل شدن ویزا و دیپورت شدنتان را به همراه داشته باشد.

آیا امکان تبدیل شدن ویزا توریستی کانادا به ویزای تحصیلی و یا کاری و اقامت دائم وجود دارد:

پاسخ مثبت است، می توان وضعیت ویزا را تغییر داد مشروط بر اینکه درخواست مجدد برای ویزای کاری یا تحصیلی ارسال کنید و براساس مدارک و مستندات پرونده جدید، افسر به عنوان تنها تصمیم گیرنده صدور یا ریجکتی ویزای کانادا، اجازه تحصیل یا کار را به شما بدهد یا درخواست شما را رد کند.

هیلا بیک زاده

‫5 نظر

 • محمد محبی گفت:

  امکان تغییر ویزا در کانادا وجود داره؟

 • sana گفت:

  سلام دوست عزیز ویزا مولتی توریستی کانادا با اعتبار 5 ساله صادر میشه.

 • sana گفت:

  سلام مینای عزیز وقت شما بخیر، 5 سال می باشد

 • sana گفت:

  با سلام لطفا تماس بگیرید

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس سریع